Sagra

Hakkımızda

Sagra Grup, hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet göstermektedir. Geçmişi 1936 yılına uzanan ve yuzde 100 yerli, bir aile şirketi olarak kurulan Sagra Grup Türkiye’nin en önemli ve köklü markaları olan Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarının üreticisidir. Geçmiş yıllarda farklı şirketlerin çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin bu güçlü markaları, 2021 yılına gelindiğinde OYAK Grup bünyesine dahil olmuştur. OYAK mevcut gücü, gıda-tarım sektöründeki vizyonu ile Sagra Grup’un 88 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini bir araya getirerek markayı daha da ileriye taşımayı, pazardaki fırsatları değerlendirerek ürün çeşitliliğini arttırmayı ve özellikle gıda ihracatında önemli bir hacme ulaşmayı hedeflemektedir.

ÜRETİM

Üretim tesisinde yüksek sağlık ve güvenlik standartlarına sahip olan Sagra Grup, üretimini dünyanın en zengin fındık bahçelerinin bulunduğu Karadeniz Bölgesi'nin Ordu ilinde gerçekleştirmektedir. Fabrika 60 bin m2'lik bir alanda, yüksek standartlarda faaliyet göstermekte olup, yıllık üretim kapasitesi 30bin tondur.

Katma Değerlİ İçerİkler Efsane Lezzetler

Türkiye’nin ikonik markalarını tüketiciyle buluşturan Sagra Grup, ürünlerinde trans yağ, renklendirici ve koruyucu kullanmamaktadır. Ürünlerde kullanılan şeker, şeker pancarından elde edilmekte, fruktoz ve glikoz gibi şekerleri içermemekte ve sadece gerçek çikolata kullanılmaktadır. Doğala özdeş aroma vanilin yerine doğal vanilya kullanılarak üretim yapılmakta ve bu özelliği ile de ürünler sektörde ayrışmaktadır.
Bol fındık ve yoğun çikolata tadına sahip çikolata ve gofret markası Tadelle, sürme çikolata ve gofret markası Sarelle, lezzetli ve eğlenceli çikolata kaplı draje markası Gol ile tüketiciye katkısız içerikleriyle oluşan eşsiz , sağlıklı lezzetler sunmaktadır. Bir döneme damga vurmuş nostaljik Sagra mağazaları yenilenen vizyonu ve görselliğiyle çikolata, kahve, dondurma çeşitlerinin yer aldığı cafe olarak yeniden hayata geçirilmektedir.
2021 yılı nisan ayında OYAK Grubu Şirketleri bünyesine katılarak dünya markası olma yolculuğuna hızla başlayan Sagra Grup, fındık ve çikolatanın hikayesini yeniden yazmak üzere yol haritasını oluşturmuştur. Fındığın en yoğun üretildiği bölge olan Ordu’dan başlayıp 65 ülkeye uzanan bu yolculukta hem yerel halka hem çiftçiye dokunurken, Türk fındığını dünya ile buluşturan köprü olmayı amaçlamaktadır.