Sagra Grup'ta Karİyer


Sagra İnsan Kaynakları olarak…

Sagra’nın en büyük gücü ve en değerli varlığı biziz. Tutkumuz, yaratıcılığımız, bağlılığımız ve birlikte başarma azmimiz… Sagra’ya aday olma ve işe alım süreçleriyle başlayan çalışan yaşam döngüsünün her aşamasını, keyifli ve verimli bir iş yaşamını birlikte deneyimliyor, bu deneyimi değişen ve gelişen beklentiler çerçevesinde elbirliğiyle her geçen gün daha da zenginleştiriyoruz. Sagra’da her yönetici insan kaynakları yöneticisi; biz Sagra çalışanları insan kaynakları süreçlerinin baş aktörleri ve insan kaynakları profesyonelleri bu süreçlere refakat eden güvenilir, ulaşılabilir ve kolaylaştırıcı iş ortaklarımızdır.

Dünya klasmanında insan yönetimi uygulamalarını Sagra’nın vizyonu, misyonu ve DNA’sına uygun entegre yönetim sistemlerine dönüştürüyor; yeteneğin şirketimize kazandırılması, geliştirilmesi ve elde tutulmasına yönelik bu kurumsal uygulamaların şirketimiz genelinde aynı ilke ve esaslarla yürütülmesini amaçlıyoruz. Çevresel faktörleri, rekabet koşullarını, kültürümüzü ve iş yapış şeklimizi gözeten çağdaş, dinamik ve çevik bir organizasyon yapısı ile şirketimizi; vizyon, misyon ve hedeflerini gerçekleştirmesi ve maksimum değeri yaratabilmesi için destekliyoruz. İşe alım süreçlerimizde evrensel geçerliliği ve güvenilirliği olan seçme ve değerlendirme araçları ve uygulamaları (bilişsel testler, kişilik envanterleri, değerlendirme merkezi uygulamaları, kapsamlı görüşmeler, referans araştırmaları, role özel teknik değerlendirme vb.) ile fırsat eşitliği sunuyoruz.

Ailemizin yeni işe başlayan üyelerini, kısa sürede şirketimize uyum sağlayabilmeleri için fabrikamızda üretim ve paketleme hatlarında çalışarak başladıkları kapsamlı oryantasyon programlarına dahil ediyoruz. Kurumsal ve bireysel performansımızı sürekli iyileştirmeyi ve sürdürülebilir başarılara imza atmayı hedefliyor, performans ve geribildirim kültürünü şirketimizin tüm hücrelerine nüfuz edecek şekilde yaygınlaştırıyoruz.Her geçen gün daha da zenginleşen öğrenme ve gelişim dünyasındaki araçları da dahil ettiğimiz (birbirinden öğrenme, sistem koçluğu, tersine mentorluk, oyunlaştırma, mikro öğrenme vb.) yeni nesil öğrenme yolculukları tasarlıyoruz.

Kariyer planı değil kendi kariyerini yönetme özgürlüğünü tercih eden Sagralılara kariyer olanakları sunabilen bir şirket ve bunun ötesinde fırsatlar sunabilecek dev bir şirketler grubunun parçasıyız.Üretim sahasında, depoda, ofiste, atölyede, laboratuvarda, tüm çalışma alanlarımızda kadın erkek omuz omuza var gücümüzle çalışıyor, üretiyoruz. Toplumsal yaşamın her alanında olduğu gibi iş yaşamında da eşitliğin gücüne inanıyoruz.Gücümüzü sürdürülebilir başarı için en önemli sermayesinin insan kaynağı olduğuna inanan OYAK’tan; heyecanımızı Sagra’nın vizyonu ve fırsatlarla dolu geleceğinden alıyoruz.